Рідкий кисень

Рідкий кисень (LOX - LIQUID OXYGEN) - рідина блідо-синього кольору, яка відноситься до сильних парамагнетикам. Є одним з чотирьох агрегатних станів кисню. Рідкий кисень має питому густину 1,141 г/см³ і має помірно криогенні властивості з точкою замерзання 50,5 K (-222,65°C) і точкою кипіння 90,188 K (-182,96°C). Рідкий кисень активно використовується в космічній та газовій галузях, при експлуатації підводних човнів, широко використовується в медицині. Зазвичай промислове отримання ґрунтується на фракційній перегонці повітря.

Коефіцієнт розширення кисню при зміні агрегатного стану на газоподібний складає 860: 1 при 20°C, що іноді використовується в системах постачання киснем для дихання в комерційних і військових літаках, а також для транспортування та постачання киснем на великі відстані. Один автомобільний напівпричіп, що перевозить рідкий кисень, здатний в рідкому вигляді перевезти стільки кисню, скільки в газоподібному (у 40-літрових балонах) можна перевезти в 11 вантажних автомобілях!

Через свою кріогенну природи рідкий кисень може викликати крихкість матеріалів, які перебувають з ним у зіткненні. Рідкий кисень також є дуже потужним окислювальним агентом: органічна речовина швидко згорає в його середовищі з великим виділенням тепла. Більш того, деякі з цих речовин, будучи просоченими рідким киснем мають властивість непередбачувано вибухати. Нафтопродукти часто демонструють таку поведінку, включаючи асфальт. Тому там, де використовується рідкий кисень асфальтне покриття не допустимо.

Рідкий кисень є широко поширеним окислювальним компонентом ракетного палива зазвичай в комбінації з рідким воднем або гасом. Його використання обумовлене високим питомим імпульсом, який виходить при застосуванні цього окиснювача в ракетних двигунах.

 

   
   в Вашій країні:

   Естонія
   Латвія
   Литва
   Росія
   Україна

 Global web
 www.elmemesser.eu

 

Журнал для клієнтів

"Gases for Life"

СВІЖИЙ НОМЕР