Металургія

Процеси плавки в конвертері

Сталь зазвичай виробляється в доменних печах з конвертерами (55% -60% частка світового ринку). LD (Лінц - Donawitz) і BOF (Basic Oxygen Furnace) методи використовувалися в якості базових для розвитку багатьох методів, таких як OBM, TBM, KS і LBE-конвертери. Ці конвертери відрізняються в основному способами подачі газу.

Вони повинні бути обладнані відкидними сталевими чанами ємністю від 50 і до 400 тонн.

Основною метою під час плавки є зниження високого вмісту вуглецю (~ 4% C), що утворюється в печі, а також зниження вмісту присадок що додаються, таких як фосфористі, марганець і кремній до необхідних параметрів, і зниження вмісту небажаних елементів.

Конвертор працює наступним чином: у піч закидається спочатку металобрухт. Необхідні добавки дозуються автоматично спочатку і під час процесу спеціальними бункерами, розташованими вище конвертера. Після цього спис переміщається в конвертер, і шлак здувається на підлогу за допомогою інертного газу (аргон або азот). Кисень, що випускається списом, окисляє залізо до окису заліза і вуглець до чадного газу. Однак, окис заліза негайно задіє кисень з домішками. Центр реакції або точка дуги підвищує температуру і збільшує циркуляцію у ванній, яка безперервно передає поки ще неочищені частини плавки до плями дуги, таким чином прискорено видаляючи домішки в залізі.

В кінці періоду продувки конвертер нахиляється, для того щоб вилити сталь через отвір в ківш ливарного заводу. Після цього конвертер нахиляється в протилежному напрямку так, щоб шлак міг стекти по краю конвертера.

 

   
   в Вашій країні:

   Естонія
   Латвія
   Литва
   Росія
   Україна

 Global web
 www.elmemesser.eu

 

Журнал для клієнтів

"Gases for Life"

СВІЖИЙ НОМЕР

 

Ваш контакт

Александр Гетьманский
Консультация и сопровождение проектов по внедрению технологий с применением газов в различных отраслях промышленности
getmanskiy@emu.com.ua

Моб.: +380 67 5395135